kontakt
+420 775 344 707
email

Lékárny

Naše produkty distribuujeme přes PHOENIX lékárenský velkoobchod, a. s., který je s tržním podílem přes 39 procent leaderem na farmaceutickém distribučním trhu v České republice. Za téměř 25 let své existence vybudoval v České republice silnou základnu 6 skladů po celé ČR (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Vysoké Mýto, Ševětín). Aktivity společnosti jsou rozděleny na farmaceutický velkoobchod - zásobování lékáren a nemocnic léčivy a poskytování skladovacích a logistických služeb farmaceutickým výrobcům. Kromě toho je společnost PHOENIX lékárenský velkoobchod, a.s. mateřskou společností BENU Česká republika, a.s., která v ČR provozuje síť lékáren.

V průběhu finančního roku 2014/15 dosáhla společnost celkového obratu ve výši 23 mld. Kč při udržení stabilní úrovně ziskovosti. Meziroční nárůst obratu o 1,8% představuje velmi pozitivní výsledek v kontextu stagnujícího vývoje trhu v minulém roce.

V evropském kontextu je PHOENIX aktivní ve 25 zemích a poskytuje zde kvalifikované služby napříč celým dodavatelským řetězcem, tedy výrobcům, lékárnám i pacientům. Jeho téměř 29 tisíc zaměstnanců 153 evropských distribučních center realizovalo v průběhu finančního roku 2014/15 celkový obrat ve výši 22,6 mld. EUR.

Zdroj: www.phoenix.cz